ANTİKA EŞYA

minergate zcash mining

Antika, maddi değeri olan eski eşya demektir. Bir eşyanın ya da sanat yapıtının “antika” sayılabilmesi için yaşlı olmasının yanında az bulunur özellikte olması gerekir. Ne var ki her eski eşya da antika sayılmaz. Antikalar ünlü bir kişiye ya da belli bir tarihsel döneme ait olabilir. Yalnızca iyi korunmuş eşyalar da zamanla antika değeri kazabilir. Bunlar resim ya da heykel gibi sanat yapıtları, mobilya ya da kap kacak gibi ev eşyaları olabilir. Bazı insanlar yalnızca güzel buldukları, bazıları ise sonradan değerleneceğini bildikleri için koleksiyonlar oluştururlar. Aradan uzun zamanın geçmesiyle bu koleksiyonun parçaları birer antika özelliği kazanır. Antikalar ender bulundukları için değerlidir. Antikalar yapıldıkları yer ve zamana göre adlandırılabilir. Bir İngiliz antikası, Kral George ya da Kraliçe Victoria dönemlerinde yapıldığı için onların adıyla anılabilir. Bir Fransız antikası XV. Louis ya da Napolyon dönemiyle ilişkilendirilebilir. 12. yüzyıl Anadolu Selçuklu rahlesi yapıldığı dönem, 16. yüzyıl İznik çinisi yapıldığı yerden dolayı özel değer taşır. Bir eşyanın antika sayılabilmesi için yapıldığı yerin ve zamanın kanıtlanması gerekir. Pek çok eşyada hangi fabrikada yapıldığını ya da hangi ustanın elinden çıktığını belirten bir işaret bulunur ve bu durumda eşyanın antikalığı kuşku götürmez. Üzerinde işaret bulunmayan antikaların nerede ve ne zaman yapıldığını ise, uzmanlar malzemesine, modeline, renklere ve yapımındaki ustalığa bakarak anlayabilirler. Koleksiyoncuların en çok ilgi gösterdikleri bazı antikalar şunlardır:

Cam eşya, saatler, metal eşya, mobilya, seramik ve porselen eşya, halı ve kilim, Eski gümüş  mobilyalarınız, halı, kilim, işlemeli bez, Kameralarınız, pul, eski paralarınız, radyo, telefon, daktilo, eski mekanik eşyalarınız, el yazması kitaplar, eski çizgi romanla, taş plak, eski plak ve pikaplarınız, askeri kıyafetler, kılıç, kama, eski madalya ve nişanlarınız.

İkinci el eşya mı satmak istiyorsunuz ve ya eşyalarınızı değiştirmek mi istiyorsunuz tek yapmanız gereken bizi aramak. İkinci el eşya alanlar satanlar ikinci el eşya alım satım gibi sektörlerde hizmet vermekteyiz. Antalya nın her semtinde ikinci el esya pazari olarak hizmet vermekteyiz. spot eşya alan. eski eşya alan. spot beyaz eşya alanlar. 2.el eşya alan. 2.el spot eşya alan. komple ev eşyalarınızı değerinde alırız. ikinci el esya. beyaz eşya alan. bilgisayar alanlar. 2.el çamaşır makinası alan. 2.el bulaşık makinası alan. Antalya 2.el eşya alan yerler. antalya eski eşya alan yerler. ikinci el eşya alan yerler Antalya.

Antikalarınız, halılarınız, el halılarınız, objeleriniz, biblolarınız, tablolarınız, antika eşyalarınız değerinde nakit olarak alınır. Antalya 2.el eşya alan yerler. antalya eski eşya alan yerler.

antika alanlar, antika alanlar, antika eşya alanlar, adalardan antika eşya alanlar, antika satmak, antika alan yerler, antika halı,e l halısı, el halısı alanlar, antika, obje, tablo, tablo alanlar, antika satmak, antika alanlar. Antalya 2.el eşya alan yerler. antalya eski eşya alan yerler. ikinci el eşya alan yerler Antalya.

ANTALYA İKİNCİ EL EŞYA ALANLAR SATANLAR ESKİ EŞYA ALANLAR SATANLAR BEYAZ EŞYA ALANLAR SATANLAR KULLANILMIŞ EŞYA ALANLAR SATANLAR  SPOT İKİNCİ EL EŞYA ALANLAR SATANLAR 2.ELEŞYA ALAN YERLER İKİNCİ EL EŞYA ALAN YERLER KULLANILMIŞ EŞYA ALAN YERLER ESKİ EŞYA ALAN YERLER SPOT SATANLAR SPOT ALANLAR 2.EL EŞYA SATILIK EŞYA ALANLAR SATANLAR SİTESİ ANTALYA

EŞYALARINIZ NAKİT DEĞERİNDE ALINIR.        İletişim : 0545 327 66 16

Acil satmanız gereken kullanılmış ikinci el her türlü eşyaları bildirin hemen değerlendirelim…